Комплектні трансформаторні підстанції КТП

Комплектні трансформаторні підстанції КТП 250 – 2500 кВА (загальнопромислового призначення)

Комплектні трансформаторні підстанції (КТП) потужністю 250 – 2500 кВА на напругу 6, 10 кВ призначені для прийому, перетворення і розподілу електричної енергії трифазного змінного струму частоти 50 Гц. Застосовуються в системах електропостачання промислових підприємств в районах з помірним кліматом для установки всередині неопалюваних приміщень.

Завантажити опитувального листа

Структура умовного позначення

Х КТП – Х / Х / 0,4 – У3

1       2      3     4     5         6     

1 – число застосовуваних трансформаторів (для однотрансформаторних КТП не вказується); 2 – комплектна трансформаторна підстанція; 3 – потужність силового трансформатора, кВА; 4 – номінальна напруга трансформатора на стороні ВН, кВ; 5 – номінальна напруга трансформатора на стороні НН, кВ; 6 – кліматичне виконання і категорія розміщення.

Умови експлуатації

  • висота над рівнем моря не більше 1000 м;

  • температура навколишнього повітря від -25 ° С до + 40 ° С;

  • відносна вологість повітря до 80% при температурі + 20 ° С;

  • навколишнє середовище невибухонебезпечна, не містить агресивних газів і випарів, що не насичена струмопровідним пилом і водяними парами;

  • Ступінь захисту оболонки КТП IP31;

  • КТП не призначені для роботи в умовах різких поштовхів, ударів, сильної тряски, а також на рухомих установках і в шахтах;

КТП відповідають ДСТУ 3399-96, ГОСТ 14695-97, IEC 694-80.

Класифікація КТП

Ознака класифікації КТП

Виконання

По виду силового трансформатора з масляним трансформатором
з сухим трансформатором
За способом виконання нейтрали обмотки трансформатора на стороні НН з глухозаземленою нейтраллю
з ізольованою нейтраллю
За взаємною розташуванню частин КТП однорядне, дворядне
За кількістю застосовуваних трансформаторів з одним трансформатором
з двома і більше трансформаторами
За виконання висновків з РУНН кабельний вгору або вниз
За способом установки автоматичних вимикачів ліній, що відходять з висувними вимикачами
зі стаціонарними вимикачами

Основні параметри КТП

Найменування параметра КТП

Значення

Потужність силового трансформатора, кВА

250, 400, 630, 1000, 1600, 2500

Частота змінного струму, Гц

50

Номінальна напруга на стороні ВН, кВ

6; 10

Номінальна напруга на стороні НН, кВ

0,4

Номінальний струм збірних шин на стороні ВН, А

100, 160, 250

Номінальний струм збірних шин на стороні НН, А

400, 630, 1000, 1600, 2500, 4000

Встановлений термін служби КТП не менше 25 років.

Гарантійний термін експлуатації КТП – два роки з дня введення в експлуатацію.

Конструкція

До складу КТП входять:

– Пристрій введення з боку високої напруги (ПВН);

– Силовий трансформатор;

– Розподільний пристрій з боку нижчої напруги (РУНН).

УВН виготовляються в виконаннях:

– Шафа «глухого вводу» в якому високовольтні кабелі приєднуються безпосередньо до висновків силового трансформатора. Шафа «глухого вводу» закріплений на кожусі трансформатора. – Шафа з вимикачем навантаження і високовольтними запобіжниками, а також заземляющими ножами для заземлення силового трансформатора. РУНН складається з набору шаф: – Шафа введення нижчої напруги – ШВ; – Шафи фідерних ліній – ШЛ; – Шафа секційний – ШС (в двотрансформаторних КТП); – Шинопровід (шинний міст) – тільки в дворядних двотрансформаторних КТП;

Габаритні розміри шаф залежать від номінальних струмів автоматів.

РУНН випускаються транспортними блоками довжиною не більше 4 м.

Шафи РПНН являють собою суцільнозварні або збірні металоконструкції закриті з боків і зверху, а спереду і ззаду мають двері для обслуговування. Оперативне управління і обслуговування здійснюється з фасаду, доступ до ошиновці і кабельним приєднанням здійснюється з заднього боку шафи.

У шафах РПНН встановлені автоматичні вимикачі: на вводі і секціонуванні – висувного виконання; на лініях, що відходять – стаціонарного або висувного (втичні) виконання. Релейная апаратура розміщена у верхніх відсіках шаф.

Автоматичні вимикачі застосовуються переважно производста General Electric: Entelliguard, M-PACT Plus, Record Plus. За погодженням із замовником можлива установка апаратури інших фірм виробників.

У шафах ШЛ передбачена можливість зручного підключення та ув’язки необхідної кількості жив (до 3-х на фазу) відходить кабелю для кожного автомата.

Для обліку електричної енергії в КТП встановлені лічильники активної (реактивної) енергії. Лічильники розміщені в шафі обліку (розміщеному на стінці ШВ) або в приладовому відсіку шафи ШВ.

Також РУНН забезпечено приладами вимірювання: у вступних шафах – амперметр на кожну фазу і вольтметр з перемикачем; в шафах ліній, що відходять – амперметр в одній фазі для кожного фідера. Також (при замовленні) можлива установка аналізаторів мережі для поглибленого контролю якості електроенергії.

У двотрансформаторних КТП передбачений автоматичний ввід резерву (АВР), що забезпечує відключення вимикача вводу НН і включення секційного вимикача при зникненні напруги на вводі або при виході параметрів напруги за межі задані на реле контролю напруги. При відновленні напруги автоматикою АВР забезпечується повернення живлення даної секції від штатного введення.

Для захисту від замикань на землю у вступних шафах встановлюються трансформатори струму на нульової шини та струмові реле в приладовому відсіку ШВ. Також (за погодженням із замовником) можливе здійснення даного захисту допомогою електронного розчеплювача вступного автомата.

Управління вступними і секційним автоматами здійснюється електрично за допомогою кнопкової арматури розташованої на двері ШВ. Управління автоматами захисту ліній, що відходять здійснюється за допомогою виносних рукояток, що перешкоджають відкриванню дверей при включеному автоматі.

За умовчанням ступінь секціонування РУНН прийнята 3а. На замовлення можлива будь-яка інша, аж до 4в.

Замовити прорахунок вартості

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)