Блискавкозахист – це ряд заходів прийнятих для забезпечення безпеки будівлі, всього майна знаходиться в ньому, і життя людини. Щодня на земній кулі відбувається десятки тисяч розрядів блискавок, і даний феномен може завдати істотної шкоди життю та життєдіяльності людини. Для того щоб знизити ризик потрапляння розряду блискавки в будівлю, необхідно прийняти ряд заходів для забезпечення безпеки будівлі.

Блискавкозахист приватного будинку

Блискавкозахист приватного будинку

Блискавкозахист промислового сектора

Блискавкозахист промислового сектора

Якій шкоди може завдати розряд блискавки:

 • Розряд сягає сотень мегаджоулей, і може вивести з ладу всю електричну систему і пристрої споруди. Приміром для чутливого обладнання, щоб вийти з ладу, необхідно всього кілька міллоджоулей.
 • Поразки людей від крокової напруги, напруги дотику.
 • Механічні ушкодження зовні і всередині будівлі.

Призначення зовнішнього блискавкозахисту:

 • Перехоплювати влучення блискавки.
 • Проводити розряд блискавки в землю.
 • Рівномірно розсіювати розряд.

Принцип дії блискавкозахисту: блискавкоприймач приймає розряд блискавки, далі струмовідводи і громовідводи відводять його до системи заземлення, а вона в свою чергу забезпечує розтікання струму в грунті. Виходить що система спрацьовує в тому випадку, коли відбувається пряме попадання розряду в блискавкоприймач. Для кращого прийому (притягання) блискавки використовують активний блискавкоприймач. Він збільшує радіус захисту від ураження і здатний витримати струм напругою до 100 кА. Розрахунок блискавкозахисту розрахунок системи блискавкозахисту відбувається по про пределенія методу , який вибирається з типу захисту та виду даху. Таблиця класів блискавкозахисту

Область застосування

Клас блискавкозахисту

Вибухонебезпечні зони в промисловості і на хімічному виробництві

II

Обчислювальні центри, військові зони, атомні електростанції

I

фотовольтажних установка & gt; 10 квт

III

Музеї, школи, готелі на більш ніж 60 місць

III

Лікарні церкви, склади, місця зборів для понад 100 або 200 осіб

III

Адміністративний будинок, місця продажів, офісні та банківські будівлі з площею більше 2000 м2

III

Житлові будинки з кількістю квартир більше 20, багатоповерхові будівлі висотою більше 22 м

III

Для визначення класу необхідно знати дані об’єкта та його чинники ризику. Нижче в таблиці описані параметри небезпеки залежно від класу.

Клас блискавкозахисту

Мін. амплітудне значення грозового струму

Макс. амплітудне значення грозового струму

Ймовірність влучення в систему блискавкозахисту

I

3 кА

200 кА

99%

II

5 кА

150 кА

95%

II

10 кА

100 кА

90%

IV

16 кА

100 кА

85%

Також залежно від виду даху, вибирається свій метод захисту. Нижче наведені рекомендовані методи для кожного виду покриття.

Загострена дах

Метод захисного кута (МОЗУ)

Плоский дах

Метод замкнутий контур (МЗК)

Плоский дах з надбудовами

МЗК в поєднанні з МОЗУ для надбудов

Для будівель з надбудовами і складною конфігурацією даху

Метод катається сфери (МКС)

Монтаж блискавкозахисту Роботи з проектування, монтажу та технічного обслуговування блискавкозахисту є ліцензійним видом діяльності, орган ліцензування – «Державний департамент пожежної безпеки». Підприємство «ФОРТ-ІМЕКС» LTD має весь пакет дозвільної документації для проведення робіт по даному напрямку. Корисно також знати, що відповідно до ДСТУ Б В.2.5-38: 2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Блискавкозахист будівель і споруд »- всі наземні будівлі, споруди, споруди повинні бути обладнані пристроєм блискавкозахисту. Комплект блискавкозахисту складається з;

 • Зовнішній блискавкозахист – активний або штирьових блискавкоприймачів, близкавковловлюючі сітки, струмовідводи до системи заземлення.
 • Система заземлення – складається з провідників і заземлювачів, які забезпечують розсіювання струму в землі.
 • Вторинна захист – захисні пристрої на основі розрядників і варисторів, які встановлюються в розподільний щит.

Головні переваги в роботі з нашою компанією:

 1. Ми виконуємо весь комплекс робот із захисту об’єктів від блискавки: – професійне консультування з питань заземлення та блискавкозахисту – обстеження об’єкта, заміри питомого опору грунту і пропозиція технічного рішення – розробка робочого проекту блискавкозахисту та заземлення – гарантовано, якісно, і в строк виконуємо монтаж і введення в експлуатацію систем заземлення та блискавкозахисту «під ключ» – підготовка документації: проект, паспорта заземлень , протоколи вимірювань – здійснюємо гарантійне та післягарантійне обслуговування
 2. Гнучкість у роботі та індивідуальний підхід з урахуванням всіх побажань замовника: – розробити проект можемо як на стадії проектування та будівництва будівлі, так і об’єктів, які давно перебувають в експлуатації – виконуючи блискавкозахист, ми не змінюємо архітектуру будинку і зберігаємо цілісність покрівельного покриття – готовий проект може відштовхуватися від бюджету, узгодженого із замовником – залежно від бюджету проекту можуть використовуватися комплектуючі з різних матеріалів: оцинкована сталь, обміднений сталь, мідь, алюміній
 3. Працюємо в усіх регіонах України
 4. Ми є офіційним дистриб’ютором обладнання для виконання систем блискавкозахисту відомих європейських виробників “Elko-Bis” (Польща) та “Iskra Zascite” (Словенія). Тому, наша ціна на комплектацію практично від виробника – без посередницьких накруток і торгових націнок. Elko-Bis – елементи кріплення, молніепріемнікі, штирі заземлення, провідники та інші комплектуючі для заземлення та зовнішнього блискавкозахисту. Iskra Zascite – модульні пристрої для внутрішнього блискавкозахисту і захисту від перенапруги. Продукція даних виробників вже давно застосовується в країнах Європейського Союзу, має знаки якості і необхідні сертифікати, при цьому має дуже демократичну ціну і значно дешевше аналогів, вироблених в західноєвропейських країнах.